PIELGRZYMKA DO LICHENIA

PIELGRZYMKA DO LICHENIA

Mieszkańcy naszego Domu w tym miesiącu pielgrzymowali do Matki Bożej Licheńskiej.

Na trasie pielgrzymki nie mogło zabraknąć chwili zatrzymania się w Kaliszu – u stóp św. Józefa – opiekuna św. Rodziny i naszego.

Za przyczyną św. Józefa polecaliśmy sprawy naszego Domu i oddawaliśmy się Jego opiece. Dużą niespodzianką był dla nas fakt, że w tym czasie w Sanktuarium znajdowały się relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, która w swoim życiu posługiwała potrzebującym jako oddana pielęgniarka.

W domu Maryi – Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski składaliśmy nasze dziękczynienie za wszystkie otrzymane łaski. Każdy z nas przedstawiał Maryi nasze podziękowania, prośby i oddawał się pod Jej opiekę.

Pełni wzruszenia, nadziei i radości, zmęczeni ale i umocnieni powróciliśmy do Domu.

Kilka wypowiedzi uczestników pielgrzymki:

Halina - bardzo podobało mi się w Sanktuarium św. Józefa. W Licheniu podobała mi się figurka Matki Bożej i cudowny dźwięk organów.

Ela - pojechałam na pielgrzymkę żeby modlić się o łaskę zdrowia.

Natalia - Pojechałam do Lichenia i mówię WOW jakie ładne miejsce.
A najpiękniejszy widok to była wieża. Pani Ada ma lęk wysokości, ale pokonała 31 pięter – brawa dla naszej Pani bohaterki Pani Ady. Nie spodziewałam się takiego pięknego widoku, to było coś pięknego (…) chyba nigdy go nie zapomnę. Warto było pojechać (…) Dziękuję wszystkim dzięki, którym mogłam pojechać …

Ewa - Bardzo jestem zadowolona, że mimo pewnych ograniczeń mogłam odbyć tę pielgrzymkę. Jestem bardzo podniesiona na duchu i uwierzyłam, że jak chcę to można.

Ela - to była pierwsza moja tak daleka pielgrzymka i bardzo chciałam na nią pojechać.

Renata - cieszę się, że mogłam poznać miejsce, do którego pielgrzymuje wielu wiernych.

Bożena - Bazylika zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Przed obrazem Matki Bożej Licheńskiej prosiłam o zdrowie dla całej rodziny i opiekę na każdy dzień.

Sylwia - dużą radość sprawiły mi zakupione pamiątki.

Teresa - na wycieczkę pojechałam z radością i niepewnością czy podołam, ale lubię podróżować i poznawać miejsca kultu religijnego.

Bogusia - chciałabym jeszcze raz pojechać na taką wycieczkę.

Leave your comments

Comments

  • No comments found