Wola Boża w moim życiu

Wola Boża. Znane słowa. Każdego dnia modlimy się: "Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi". A jak brzmi w moich uszach: "Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i w moim życiu"? Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i w moim życiu. Wola Boża w moim życiu, co to znaczy?

Read more
Tajemnica modlitwy Jezusa za mnie

Życie jest jak wędrówka, w której jest piękno a czasem i groza, i trud.  Pamiętam taki czas... zmagania się ze sobą, zmęczenia i ogromnego trudu, którego doświadczałam będąc przed Panem.

Read more
O wierze i zaufaniu

Czasami dzieje się tak, że codzienność przygniata, a kolejne wydarzenia i wiadomości spadają na człowieka, jak grom z jasnego (a może lepiej napisać) ciemnego nieba.

Read more
Kim jest dla mnie Niepokalana?

Trudno ująć w kilku słowach to, czym się żyje na co dzień, co się przeżywa gdzieś tak bardzo głęboko, wewnątrz siebie. Wszystko zaczęło się naiwnie, banalnie. Ta moja przygoda z Tobą. Od spojrzenia na mały obrazek, który ksiądz wręczył mi jak byłam dzieckiem.

Read more
Boży plan

Bóg pragnie mojego szczęścia. Wierzę w to głęboko. Z tego pragnienia zrodzony jest Boży plan wobec mojego życia. Tak inny od moich własnych pomysłów na życie.

Read more
Jak możemy pomagać

Zalążkiem naszego Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, które powstało we Wrocławiu w 1854r., było założone przez ks. Jana Schneidera - dziś Sługę Bożego - Stowarzyszenie dla Ochrony i Podniesienia Moralności Dziewcząt Służących.

Read more
Historia ręką Boga pisana

Kiedy próbuję wrócić myślą do początków powołania przypominam sobie zadane mi kiedyś pytanie:, Kim chciałabyś zostać, gdy dorośniesz?

Read more