#TalentaZaTalent

Kochani!
Na początku chcemy z żalem przeprosić, iż nasza informacja o zadaniach, które za nami, dopiero ukazuje się dla Was na naszym profilu. Tych zadań w ostatnim czasie było sporo, dlatego też nie udało się nam relacjonować ich na bieżąco. A zależało nam przede wszystkim by troszkę opowiedzieć Wam o tym co róbmy niźli tylko wysłać same zdjęcia. Ponieważ jest o czym opowiadać 🙂 Oczywiście nie braknie także zdjęć, pięknych zdjęć, których mamy całe mnóstwo 🙂
Wspaniałe rzeczy się u nas dzieją i to raduje serce niezmiernie.
Po kolei więc.
Pierwszym ale w swojej kolejności według projektu który realizujemy Talent za talent” drugim zadaniem jakim staliśmy czoła i zaprosiliśmy do niego nasze dzieci to BIEG na ORIENTACJĘ.
Krótko jeszcze o samym projekcie. Projekt pt. „Talent za talent" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP "Przekraczamy granice” we współpracy z Euroregionem Silesia i Gminą Branice.
Euroregion Silesia jest umową o współpracy między polskim Stowarzyszeniem Gmin Dorzecza Górnej Odry a Regionalnym Stowarzyszeniem ds. Czesko-Polskiej Współpracy Śląsk Opawski. Nasza Placówka wsparcia dziennego „Ziarenko” z ramienia Stowarzyszenie Immaculata, którego działa podjęła się poprowadzenia projektu, który wspólnie z Gminą Branice złożyliśmy właśnie do Euroregionu. Pomysł realizacji samego projekty w Euroregionie Silesia ma swoje żródło w dobrze rozwijającej się i coraz głębszej współpracy placówki „Ziarenko” w Branicach z Czeskim Partnerem SVC w Krowie. Pani Dyrektor tejże Placówki Weronika Kozlikova już od kilku dobrych lat w ramach różnych inicjatyw, spotkań przede wszystkim dzieci z Krnova z dziećmi z Branic realizuje zadania projektowe. Celem tych zadań i ich ostatecznym wymiarem zawsze są nasze DZIECI. Budowanie relacji pomiędzy nimi, wzmacnianie więzi i dzielenie się sobą wzajemnie, swoimi talentami i umiejętnościami. I TO SIĘ UDAJE 🙂
Wracając do Biegu na orientację. W poście w którym zapraszaliśmy dzieci do wzięcia w nim udziały wyjaśnialiśmy już czym jest sama forma biegu i na czym polega jak dla nas jego fenomen, których chcieliśmy zarazić dzieci. Tu znowu jeszcze mała dygresja organizacyjna. Bieg w zamyśle projektu Euroregionu Silesia miał być w otwartą imprezą sportową dla dzieci spoza Placówki Ziarenko czy SVC. I tu duża wdzięczność za piękną współpracę z Panem Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Branicach oraz Szkoły w Krnovie. Bardzo, bardzo dziękujemy! To również nasze piękne doświadczenie kiedy wspólnie ze Szkoła Podstawową możemy po raz kolejny robić fajne rzeczy dla naszych dzieci. Organizacją biegu, ustaleniem trasy biegowej, opracowaniem map dla dzieci zajęła się wspomniana Pani Weronika Dyrektor SVC, która kocha ten sport i trenuje go ze swoją grupa dzieci z SVC. START - META ale przed nimi krótki warsztat o tym jak posługiwać się mapą i kompasem. Po biegu oczywiście coś na wzmocnienie sił… smaczny poczęstunek. A po nim… PODIUM - Uroczyste ręcznie zwycięskich pucharów i nagród. I na ten moment zaszczycił nas swoją obecnością Pan Wójt Gminy Branice. To właśnie on podał zwycięski puchar najlepszym z najlepszych w 4 różnych kategoriach wiekowych dzieci. Również ogromna nasza wdzięczność za jego przesympatyczną obecność i ważną dla nas osobistość 🙂 Zwycięzcami def kto byli wszyscy uczestnicy biegu. A było nas około 60 dzieci, które stanęły na starcie i mecie. Każdy otrzymał pamiątkowy medal i prezent, który niech będzie miłym i praktycznym wspomnieniem tamtych chwil. Najlepsi. Cóż tu jest się czym pochwalić gdyż nasze Branickie dzieci 4 krotnie stawały na podium zwycięskim a w tym nawet tym najwyższym pierwszym opatrzonym pucharem. A byli to Emilia Alker I miejsce, Oliwier Kudzia I miejsce, Zosia Bocian II miejsce oraz Michałek Cichoń III miejsce. GRATULUJEMY! Pozostaje jednak niedosyt. Innych 8 miejsc podium owych zostawiliśmy naszym przyjaciołom z Czech. To też i może grzecznie , ale… Rywalizacja to rywalizacja. Fajnie byłoby wrócić z wszystkimi możliwymi pucharami ale… I tu trzeba przyznać szczerze. Nie chodzi o to ze brakło nam szczęści czy może nawet sił… Nie. Właśnie brakło nam doświadczenia w Biegu na orientację. Dla wszystkich naszych dzieci to dyscyplina sportu, w której mogli uczestniczyć po raz pierwszy. I tu zrodziła się myśl i pragnienie by przenieść Bieg na orientację na warunki Branickie i tu go trochę rozpropagować. Ufamy, że to się uda. W naszej zabawie sportowej bo też i taki wymiar miał cały wyjazd po prostu dobrze się bawić i wzajemnie spotkać pomogły nam Pani Teresa Czyszczoń oraz Pani Marta Lenartowicz za co z serc pełnych wdzięczności dziękujemy. Wasze uśmiechy i świetne podejście do dzieci ogromnie ułatwiły nam całość działań organizacyjnych. Pani Veronice Dyrektor SVC w Krnovie, jej pomocnikom, Panu Pavłovi za piękne zdjęcia DZIĘKUJEMY.
UDAŁO SIĘ… byliśmy, widzieliśmy, doświadczyliśmy… Jesteśmy bogatsi… A kto dziś nie chce być bogatszy… Ale my nie w pieniądze lecz piękne doświadczenia, które niech rodzą z ziarna dobry i obfity plon.

Leave your comments

Comments

  • No comments found